Prečo sa klúč ZEDERU odlišuje od bežných klúčov?Vstup do vložky je skonštruovaný tak, že okrem špeciálneho dutého kľúča vyvinutého len pre systém ZEDER, sa do nej nedostane nič iné (ani skrutkovač, vrták alebo tzv. lámač). Kľúč je dutý, okrúhly bez akýchkoľvek výstupkov. Na prekonanie zámku teda nie je možné použiť tzv. trhače. Aby sa to ešte poistilo a zároveň aj zabránilo odvŕtaniu zámku, stred zámkovej štrbiny je vyplnený oceľovou tyčkou, na ktorú sa kľúč nasúva. Do zámku sa teda prakticky nič okrem kľúča nevmestí.

Neúčinný je dokonca aj tekutý dusík. Pri pokuse ZEDER zmraziť sa otočný mechanizmus poškodil tak, že tyč riadenia sa  neuvolnila ani po použití kľúča ani po silných úderoch.


Kódovanie zámku je prostredníctvom viacerých otvorov dvoch rôznych veľkostí po plášti kľúča. Z hľadiska bezpečnosti zariadenia je oceniteľné aj to, že ku výrobkom neexistujú žiadne sériové čísla alebo kódy, na základe ktorých by sa dala vyrobiť kópia kľúča. Nehrozí tak ani teoreticky, že by si niekto nechal vyrobiť kľúč bez vedomia majiteľa, lebo len majiteľ vlastní kľúč spolu s certifikátom o montáži Zederlocku, a iba na základe toho, v prítomnosti majiteľa je možné vyrobenie dodatočných kľúčom.