Autobezpečnostný systém ZEDER

PEKO - AUTOSERVIS ako vlastník certifikátu pre montáž systému ZEDER Vám vie zabezpečiť kvalitnú montáž autobezpečnostného systému ZEDER takmer do všetkých typov vozidiel. Naše skúsenosti s montážou si môžete pozrieť vo fotogalériiSystém ZEDER je jedinečný v tom, že keď sa natrvalo umiestni na tyč riadenia, tak znemožňuje otáčanie volantom a tým pádom aj kolesami. Aj keď je zlodej akokoľvek šikovný a zručný vieme isto, že odcudziť vozidlo pri ktorom je treba zhodiť airbag, volant, všetky plasty, káble, viaceré skrutky zaliate tekutým kovom, vybrať celú tyč riadenia, vrátiť novú, ktorú si musí doniesť so sebou a to všetko opätovne vrátiť do pôvodného stavu, je tak časovo náročné, že pre zlodeja sa vozidlo so systémom ZEDER stáva nezaujímavé. Dôležité je aj to, že pri všetkých krokoch demontáži ZEDERU musia byť dvere vozidla počas celej doby otvorené. To by zlodejom pri pokuse o odcudzenie vozidla určite znepríjemnilo situáciu . Iným spôsobom sa k ZEDERU nedostanú. Ešte je stále veľa vozidiel, ktoré nie sú zabezpečené vôbec alebo disponujú systémom, ktorý je ľahko prekonateľný. Práve preto si zlodej vyberie radšej také auto.

V okolitých štátoch je zaregistrovaných niekoľko desiatok neúspešných pokusov o krádež vozidiel so systémom ZEDER. U nás na Slovensku sme zaznamenali 62 neúspešných pokusov odcudzenia vozidla s našim systémom ZEDER. Tieto pokusy sú zdokumentované policajnými zápismi a fotografiami. Ani v jednom prípade neboli páchatelia úspešní. Ak by zlodej auto aj naštartoval, alebo ho pripravil na odtiahnutie lanom, je mu to úplne zbytočné, lebo pri zamknutí ZEDERU sú znehybnené kolesá, ktoré sú vytočené do jednej strany. Zlodej môže tak iba opisovať kružnicu na parkovisku.

Klin ZEDERU zlodej nezlomí, pretože vydrží záťaž až 6 ton a skôr sa zlomí spodný úchyt volantu, ale tyč riadenia a kolesá sotávajú stále zablokované. 

Cena ZEDERLOCK systému od  € 290 (Sk 8 736,54)

Konverzný kurz 1 € = 30,1260 Sk